Dijital Diş Kliniği
Total Bakım

Total Bakım Nedir?

Standart diş taşı temizliğine ilaveten airflow (basınçlı toz ile leke temizliği), cila, diş ipi, dil temizliği ve dişlerinizi güçlendirmek için flor uygulaması ile bakım ve oral hijyen eğitimini kapsar.

Neden Total Bakım yaptırmalıyım?

Özellikle doğru fırçalayamama gibi sebeplerle dişlerin özellikle diş eti hizası ile ara yüzlerinde plak birikimi fazla olur. Bu plak zamanla kalsifiye olarak diş taşına dönüşür ve renklenmeler başlar. Bu tip diş taşları diş eti hastalıklarının ana nedenidir. Kişi bu taşları ve renklenmeleri kendi temizleyemez. Sonuç olarak da artan bir ivmeyle taş birikimi hızlanır. Beraberinde de ağız kokusu, dişlerde sallanma, diş etlerinde kanama, ağızda hoş olmayan kahverengi renklenmeler ortaya çıkar. Bunların gözlenmemesi için belli aralıklarla diş hekimine gidilerek total bakım yaptırılması önerilir.

İşlemler sırasında anestezi ile uyuşturma yapılır mı?

Diş eti altında kalan taşların derin temizliği ve kök yüzeyi  düzeltmeleri gerekmedikçe işlemler sırasında herhangi bir anesteziye gerek duyulmamaktadır.

Ne kadar sıklıkla yaptırmalıyım?

Dişlerin yerleşimi, tükürük yapısı, fırçalama ve beslenme alışkanlıklarına göre plak birikimi ve taş oluşumu değişkenlik gösterir. 6 aylık hekim kontrollerinde gerekli görüldükçe Total Bakım yapılır.

Diş etlerimde kanama olur mu?

Diş etleri ödemli ve iltihaplı olan hastalarda kanama olur ancak bu korkulacak düzeyde değildir ve işlemler bittikten sonra devam etmez. Çünkü temizlik sonrası iltihap çözülmeye başlar ve diş eti tekrar pembe renkli sıkı bir kıvama yani sağlıklı hale gelir.

Total Bakım ne gibi uygulamaları içerir?

Diş taşı temizliği

Airflow ile lekelerin çıkarılması

Polisaj (cila)

Dil temizliği

Diş ipi uygulaması

Fluor uygulaması

Oral hijyen eğitimi aşamalarından oluşmaktadır.

Top
Instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM