Dijital Diş Kliniği
Dijital Diş Hekimliği nedir?

Digital diş hekimliği nedir?

Yüksek teknolojik yöntemlerle ağız içi tarama ve kazıma cihazları kullanılarak hastalara ağrısız ve geleneksel yöntemlerle ölçü alınmadan bilgisayar destekli  sistemler ile ölçü alınarak uygulanan diş hekimliği yöntemidir. CAD/CAM olarak adlandırılan teknolojik ürünlerle ağız içerisinden kolaylıkla görüntü alabilen özel bir kamera sayesinde restorasyon yapılacak dişin ölçüsü dijital olarak alınır ve bilgisayar ortamına aktarılır. Böylece ölçü alımı sırasında yaşanan mide bulantısı ve allerji gibi hasta konforunu düşüren işlemlere gerek kalmamaktadır. Tüm tedavi süreci digital ortamda gerçekleştiğinden hem hızlı hem de estetik olarak çok iyi bir görünüm yakalayabiliyoruz.

Kişiye özel gülüş tasarımı yaprak porselen (porselen lamina), full seramik kaplamalar, zirkon kaplamalar gibi uygulamlar ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Dijital diş hekimliği ile implantüstü protezler tek seansta yapılabilir. İmplant üstü kaplamalar CAD/CAM sistemi ile kolaylıkla üretilebilir ve özellikle yapıştırıcı temizlenmesine gerek kalmayan ‘vidalı porselen’ veya ‘oklüzel vidalı’ dediğimiz sistemler sayesinde hem hastanın hem de hekimin işini kolaylaştırır.

Top
Instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM